Dodavati proizvode

Unesite niz za pretraživanje

Fischerova žuta dominantna je boja na olimpijskim postoljima u Pekingu.

Dominantni nastupi Fischerovih sportaša u Pekingu.

Vrišteći od radosti i olakšanja, Therese Johaug iz Norveške prošla je kroz ciljnu liniju  u posljednjoj utrci na 30 km slobodnim stilom. Iznimna Norvežanka dodala je završni pečat na Olimpijskim igrama koje su bile vrlo uspješne za Fischerove natjecatelje - čak 57,3 %  svih medalja u nordijskim disciplinama osvojeno je na Fischerovim skijama! Promatramo li sve discipline u kojima se koriste skije za trčanje, čak 62,3 % medalja osvojeno je s kompletnim Fischer paketom cipela i skija, a čak 75,4 % medalja osvojili su natjecatelji s vezovima TURNAMIC®. S Olimpijskim igrama Fischer je poslao jasnu poruku da su još uvijek, s velikom razlikom, broj 1 u nordijskim disciplinama.

Ukupno su Fischerovi sportaši osvojili 39 zlatnih, 27 srebrnih i 32 brončane medalje. Ovih 98 medalja samo je 5 manje od rekordne 103 medalje koje je obitelj Fischer osvojila na igrama u Sočiju 2014., koje još uvijek važe kao najuspješnije igre u povijesti Fischera. Jako dobrima pokazale su se nove skije Speedmax Helium i cipele Speedmax,  koje su svojom karakterističnom žuto-crnom bojom privukle brojne poglede u Pekingu.

U prvoj utrci, u ženskom skiatlonu, Therese Johaug, Natalia Neprieva i Teresa Stadlober zauzele su prva tri mjesta, a svaka je već nosila novu kolekciju za sezonu 22/23. Olimpijsko zlato kao trofej još je nedostajalo u bogatoj Johauginoj kolekciji, no njezinoj dominaciji tu nije kraj. Također je pobijedila u utrkama na 10 i 30 kilometara i tako se proslavila kao najuspješnija Fischerova sportašica na igrama u Pekingu. Povrh svega, Natalija Neprijeva i njezina sunarodnjakinja Julija Stupak također su slavile u štafeti i osvojile broncu u ekipnom sprintu.

Iznenađujuće, ali zasluženo, srebro u štafeti osvojile su Njemice Katherine Sauerbrey i Katharina Hennig . Hennig je zatim osvojila još zlato u ekipnom sprintu. Finska trkačica Kertu Niskannen morala se u pravom trileru u klasičnoj tehnici zadovoljiti srebrom (zlato joj je izmaklo za svega 0,4 sekunde), a melem na ranu bila je bronca s nevjerojatnom završnicom na 30-kilometarskoj udaljenosti. Njezin brat, Iivo Niskanen, odnio je kući kompletan set medalja - zlato na 15 kilometara, srebro u ekipnom sprintu zajedno s Jonijem Mäkijem,  a na kraju još broncu u skiatlonu.

Norvežanin Johannes Høsflot Klæbo  morao je kupiti dodatno sjedalo u avionu za svoj komplet medalja - uzeo je zlato u sprintu i timskom sprintu zajedno sa sunarodnjakom Erikom Valnesom, zatim broncu na 15 kilometara, pa još broncu u štafeti s kolegama Hansom Christerom Holundom i Emilom Iversenom. Rus Denis Spitsov  osvojio je zlato u štafeti i srebro u skiatlonu, a njegov sunarodnjak Ivan Yakimuskhin  srebro na 50 kilometara (skraćeno na 30 km). U štafeti su Rusi Veronika Stapanova, Aleksej Chervotkin i Sergej Ustiugov osvojili zlato, a Ebba Anderson i Frida Karlsson broncu, što znači veliku dominaciju Fischera na pobjedničkom postolju.

Norveški biatlonac Johannes Thingnes Bø bio je najmarljiviji u prikupljanju medalja. U Pekingu je osvojio zlato u sprintu, grupnom startu, mješovitoj štafeti i štafeti te broncu u pojedinačnoj utrci. Odmah iza njega smjestio se Francuz Fillon Maillet, koji je osvojio čak 5 medalja:  2x zlato u pojedinačnoj utrci i potjeri te 3x srebro u sprintu, mješovitoj štafeti i štafeti. Norvežanin Tarjei Bø  osvojio je svoje prve olimpijske uspjehe broncom u sprintu i srebrom u potjeri, uz zlato u mješovitoj disciplini i štafeti. Šveđanin Martin Ponsiluoma dodao je Fischerov uspjeh srebrom u grupnoj utrci. Ruski tim čak se natjecao u mješovitoj štafeti i u objema štafetama sa sportašima u kompletnoj Fischerovoj opremi. Uliana Nigmatullina, Kristina Reztsova, Svetlana Mironova, Irina Kazakevich, Alexandr Loginov, Maxim Tsvetkov, Said Karimulla Khalili i Eduard Latypov  osvojili su srebro u ženskoj štafeti te broncu u mješovitoj i muškoj štafeti. Latypov je također osvojio broncu u potjeri.

Na ženskoj strani, Tiril Eckhoff (NOR) osvojila je kompletan paket u mješovitoj štafeti sa zlatom, grupnoj utrci sa srebrom i broncom u potjeri. Denise Herrmann (GER) uzela je zlato u pojedinačnoj utrci, a broncu u štafeti sa sunarodnjakinjom Franziskom Preuss.  Šveđanke Linn Persson i Hanna Öberg  ;< /strong> uzele su zlato u štafeti, a Justine Braisaz-Bouchet (FRA) završila je na najvišoj stepenici u završnoj ženskoj disciplini – grupnoj utrci.

U nordijskoj kombinaciji crno-žuta boja također je dominirala na pobjedničkom postolju. Svi olimpijski pobjednici te 16 od 18 osvajača medalja bili su opremljeni Fischerovim skijama za skokove, skijama za skijaško trčanje, vezovima i pancericama. U prvom natjecanju na maloj skakaonici Vinzenz Geiger (GER)  u posljednjim je kilometrima pobijedio Joergena Graabaka  iz Norveške. Iskusni Norvežanin zatim je osvojio zlato na velikoj skakaonici, a potom odveo sunarodnjake Espena Bjornstadta, Espena Andersena i Jensa Luraasa Oftebra do pobjede u grupnom natjecanju. Oftebro je ranije osvojio još srebro na maloj skakaonici, pred nekadašnjim prvakom Akitom Watabeom (JPN). Uz još jednu vrhunsku izvedbu u skijaškom trčanju, Vinzenz Geiger, zajedno s Julianom Schmidom i Ericom Frenzlom, osvojio je srebro u ekipnoj utrci, ispred Fischerova četverca iz Japana: Yoshitom Watabeom, Akitom Watabeom, Hideakijem Nagaiem i Ryotom Yamamotom.

U skijaškim skokovima naše Urša Bogataj i Nika Križar zajedno s Katharinom Althaus (GER) pobrinule su se za Fischerov trio na pobjedničkom postolju, dok su se naše dvije Slovenke okitile zlatom u natjecanju mješovitih ekipa. Austrijanci Stefan Kraft, Daniel Huber i Jan Hörl odnijeli su zlato u muškoj ekipnoj utakmici, dok je Njemac Karl Geiger osvojio broncu na velikoj skakaonici, a zatim zajedno sa svojim sunarodnjacima Constantinom Schmidom i Markusom Eisenbichlerom osvojio još broncu u muškom ekipnom natjecanju.

Besplatna dostava

Za kupnju iznad 80 EUR poštarina je besplatna!

Brza dostava

Po primitku narudžbe, brza dostava isporučit će vam robu u roku od 4-5 radnih dana.